Americké veľvyslanectvo v Tunise bolo terčom bombového útoku

Dve osoby na motocykli odpálili v piatok výbušninu blízko veľvyslanectva Spojených štátov v hlavnom meste Tuniska a spôsobili zranenia piatim policajtom. Tlačová agentúra AP o tom informovala po predošlých správach o výbuchu v Tunise, ktorého príčina nebola spočiatku jasná.

06.03.2020 13:20
debata (2)

Súkromná rozhlasová stanica Mosaique uviedla, že išlo o samovražedný útok. Podľa údajov, ktoré nebolo možné bezprostredne overiť, sa dvojica páchateľov priblížila k policajnej hliadke, akoby sa chcela informovať, a následne odpálila výbušné zariadenie.

Agentúra DPA uviedla s odvolaním sa na správu tuniskej štátnej televízie, že prinajmenšom obaja samovražední útočníci pri výbuchu zahynuli, zatiaľ čo viacerí policajti utrpeli ťažké zranenia.

Okolie miesta výbuchu, kde zostali rozmetané trosky, uzavrela polícia. Budovu amerického veľvyslanectva medzitým podľa svedkov obkľúčili vozidlá ochranky.

Spravodajské portály zverejnili zábery poškodených vozidiel na ceste pred ambasádou. Tá uviedla na Twitteri, že po výbuchu zasahujú v okolí pohotovostné zložky a verejnosť by sa mala týmto miestam vyhnúť, informovala DPA.

Veľvyslanectvo Spojených štátov v Tunise sa nachádza v mestskej časti známej vo francúzštine ako Berges du Lac.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Tunis #bombový útok