Trump zváži milosť pre Maldonada-Passagea, prezývaného Joe Exotic

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že "zváži" udelenie amnestie Josephovi Maldonadovi-Passageovi, známemu pod prezývkou Joe Exotic. Maldonado-Passage je ústrednou postavou dokumentárneho seriálu spoločnosti Netflix Pán tigrov (Tiger King: Murder, Mayhem and Madness). Vo štvrtok o tom informovala agentúra DPA.

09.04.2020 08:37
donald trump Foto: ,
Americký prezident Donald Trump počas tlačovej besedy, 7.4.2020.
debata (3)

Maldonado-Passage, chovateľ tigrov a prevádzkovateľ súkromnej zoologickej záhrady, bol v roku 2019 odsúdený na 22 rokov odňatia slobody za týranie zvierat a za pokus o vraždu aktivistky za práva zvierat Carole Baskinovej.

Šéfa Bieleho domu sa na možné udelenie milosti Maldonadovi-Passageovi opýtali v stredu novinári počas tlačovej konferencie. „Čo urobil?“ spýtal sa Trump s tým, že nevie o jeho prípade. Následne odpovedal, že takúto možnosť „zváži“.

Syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. ešte na začiatku týždňa vyhlásil, že si sedemdielny seriál pozrel dvakrát a zvažuje, že svojmu otcovi navrhne udelenie amnestie.

Ako pripomína DPA, dokumentárny seriál Pán tigrov, ktorý pojednáva o živote a trestnom stíhaní Maldonada-Passagea, sa stal globálnym fenoménom okamžite po tom, ako sa objavil na streamovacej službe Netflix.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #amnestia #netflix #Donald Trump #Donald Trump jr.