Iránske revolučné gardy oznámili zlepšenie doletu svojich protilodných striel

20.04.2020 23:20

Iránske revolučné gardy v pondelok oznámili výrazné zlepšenie doletu svojich protilodných striel. Gardy podľa svojho vyhlásenia vlastnia strely typu zem-zem a protilodné strely s doletom 700 kilometrov, informuje tlačová agentúra AP.

Iránske úrady vlani v septembri uviedli, že najvyspelejšie protilodné strely, ktoré krajina vlastní, majú dolet približne 300 kilometrov.

Irán v súvislosti so svojou výzbrojou pravidelne oznamuje zlepšenia, ktoré sa však nedajú nezávisle overiť. Jeho ozbrojené zložky údajne majú strely s doletom 2000 kilometrov, ktoré by mohli zasiahnuť Izrael alebo americké základne v oblasti Blízkeho východu.

Napätie medzi Washingtonom a Teheránom sa neustále zvyšuje od mája 2018, keď americký prezident Donald Trump oznámil odstúpenie USA od jadrovej dohody medzi svetovými mocnosťami a Iránom. Spojené štáty na Irán následne uvalili sankcie. Irán považuje vojenskú prítomnosť USA v oblasti Perzského zálivu za hrozbu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#iránske Revolučné gardy #Irán
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku