Pápež František odslúžil omšu na počesť 100. narodenia Jána Pavla II.

Pápež František odslúžil v pondelok omšu na počesť 100. narodenia Jána Pavla II. Konala sa v Bazilike sv. Petra v Ríme, ktorú po vyše dvoch mesiacoch otvorili pre verejnosť. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

18.05.2020 13:37
debata (2)

„Pred 100 rokmi Pán navštívil svojich ľudí a zoslal im muža, ktorého pripravil na povolanie kňaza a vedenie cirkvi,“ povedal František.

Omša sa konala ráno o 07.00 h v podzemnej kaplnke, kde je Ján Pavol II. pochovaný, ešte pred otvorením baziliky verejnosti. Bazilika sv. Petra – najväčší katolícky kostol na svete – bola pre verejnosť uzavretá v dôsledku koronavírusovej pandémie.

Talianska vláda, ktorej nariadeniami sa riadi aj Vatikán, v pondelok uvoľnila niektoré opatrenia a v rámci nich povolila aj bohoslužby. (Viac tu, čas: 12:32)

Chrám pracovníci pred otvorením kompletne vydezinfikovali. Ľuďom, ktorí sa zúčastnia na omšiach v Bazilike sv. Petra a ďalších pápežských bazilikách v Ríme, budú merať telesnú teplotu. Takisto budú povinní dodržiavať odstup jeden od druhého a nosiť rúško alebo inú ochranu tváre.

Pápež František slúži omšu na počesť 100.... Foto: SITA/AP, Divisione Produzione Fotografica
Vatikán František Ján Pavol II. Bazilika otvorenie Pápež František slúži omšu na počesť 100. narodenia Jána Pavla II., 18. mája 2020 vo Vatikáne.
2 debata chyba
Viac na túto tému: #pápež František #Ján Pavol II. #omša