Takmer 70 % juhokórejskej mládeže považuje zjednotenie s KĽDR za nevyhnutné

Takmer 70 percent mládeže v Južnej Kórei si myslí, že znovuzjednotenie s KĽDR je nevyhnutné. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý vo štvrtok zverejnil juhokórejský Národný inštitút mládeže (NYPI). Informovala o tom agentúra Jonhap.

28.05.2020 16:06
debata (30)

Podľa prieskumu sa s myšlienkou, že obe Kórey by sa mali opäť zjednotiť, stotožňuje 67,8 percenta z 3228 opýtaných žiakov juhokórejských základných a stredných škôl, ako aj študentov univerzít.

Z počtu tých, ktorí sa vyslovili za znovuzjednotenie, 28,8 percenta verí, že takýto vývoj urobí z Kórey silnejšiu krajinu. Ďalších 23,2 percenta uviedlo, že daný krok by viedol k zníženiu napätia na Kórejskom polostrove. Podľa približne 20 percent respondentov sú dôvodom na znovuzjednotenie spoločné etnické korene oboch Kóreí.

Za nepotrebné považuje opätovné zjednotenie 19,7 percenta mladých Juhokórejčanov. Z prieskumu tiež vyplynulo, že 47,1 percenta opýtaných považuje KĽDR za krajinou s ktorou by Kórea mala spolupracovať. Naopak 21,9 percenta odpovedalo, že pred severným susedom sa treba mať na pozore.

30 debata chyba
Viac na túto tému: #KĽDR #Južná Kórea #Zjednotenie Kóreí