Duda podľa prieskumu vyhrá i druhé kolo prezidentských volieb v Poľsku

02.07.2020 20:54
Andrzej Duda
Úradujúci poľský prezident a prezidentský kandidát Andrzej Duda na jednom z predvolebných mítingov Autor: ,

Ak by sa prezidentské voľby v Poľsku konali túto nedeľu, vyhral by ich súčasný prezident Andrzej Duda. Vyplýva to z nového prieskumu inštitútu IBRiS urobeného na objednávku spravodajského portálu Onet.pl, ktorý bol zverejnený vo štvrtok.

Kým Dudu by volilo 49 percent opýtaných, jeho súper Rafal Trzaskowski by v druhom kole získal 46,6 percenta hlasov.

Druhé kolo volieb poľského prezidenta sa bude konať 12. júla. Z prieskumu vyplýva, že rozhodnutých zúčastniť sa na ňom je 69,5 percenta respondentov, pričom 57,6 percenta z nich pôjde voliť určite, ďalších 11,9 percenta „pravdepodobne“ a zvyšných 3,3 percenta opýtaných si ešte nie je istých.

V prvom kole volieb, ktoré sa konalo 28. júna, získal Duda 43,5 percenta hlasov. Trzaskowského, kandidáta centristickej Občianskej koalície (KO), volilo 30,46 percenta voličov.

Duda zaznamenal vynikajúce výsledky na východe a juhovýchode krajiny, kde má jeho sociálno-konzervatívny program najsilnejšiu odozvu medzi ľuďmi, ale tiež v malých mestách a vidieckych oblastiach. Trzaskowski porazil Dudu vo veľkých mestách.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rafal Trzaskowski #prezidentské voľby #Poľsko #Andrzej Duda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku