Druhú rotu nemeckého špeciálneho komanda rozpustili z dôvodu extrémizmu

30.07.2020 23:18

Druhú rotu Komanda špeciálnych síl (Kommando Spezialkräfte - KSK) nemeckej armády vo štvrtok rozpustili v reakcii na obvinenia z krajne pravicového extrémizmu. Informovala o tom agentúra DPA.

Nemecká ministerka obrany Annegret-Krampová Karrenbauerová rozpustenie oznámila už koncom júna ako súčasť opatrení na zastavenie šírenia krajne pravicového extrémizmu v KSK. Niektorí členovia roty zostanú v KSK, iní budú presunutí inam.

Súčasťou KSK sú štyri roty, ktoré sú vycvičené na špeciálne operácie, napríklad na oslobodzovanie rukojemníkov.

Druhá rota bola terčom kritiky v apríli 2017 za organizáciu rozlúčkového večierka pre veliteľa KSK, na ktorom vojaci hádzali prasacie hlavy, počúvali pri tom krajne pravicovú rockovú hudbu a zdravili sa nacistickým pozdravom, ktorý je v Nemecku zakázaný.

Polícia v máji 2020 našla na pozemku jedného z príslušníkov tejto roty ukryté výbušniny a strelivo. Krampová-Karrenbauerová vypracovala plán opatrení zameraných na zastavenie krajne pravicového extrémizmu v KSK. Ministerka zriadila v máji pracovnú skupinu, ktorej postup má byť vyhodnotený v októbri.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nemecko #komando #extrémizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku