Z lode uviaznutej pri Mauríciu prečerpali takmer 3-tisíc ton ropných látok

13.08.2020 16:44
Maurícius loď ropa únik katastrofa následky...
Dobrovoľníci počas odstraňovania ropných látok uniknutých z lode uviaznutej na plytčine pri pobreží ostrova Maurícius 12. augusta 2020 Autor: ,

Z lode, ktorá koncom júla pri pobreží ostrova Maurícius uviazla na plytčine, sa podarilo prečerpať takmer celý zvyšný náklad ropných látok - 3000 ton vykurovacieho oleja. Podľa agentúry DPA o tom informovala japonská spoločnosť Nagashiki Shipping.

Z lode, ktorá na plytčinu narazila 25. júla, uniklo do mora asi 1000 ton ropných látok. Tie znečistili pláže a koralové útesy a ohrozili mokrade, ako aj vzácnu flóru a faunu tohto turistami vyhľadávaného ostrova.

Záchranári a miestni dobrovoľníci aj za pomoci zo zahraničia sa naďalej snažia likvidovať následky úniku ropných látok. Svoje úsilie zintenzívnili ešte viac po tom, ako sa objavili obavy, že nákladná loď by sa mohla rozlomiť a more by tak znečistil celý jej náklad.

Vláda afrického štátu Maurícius vyhlásila minulý piatok v súvislosti s poškodením japonskej nákladnej lode a ohrozením životného prostredia stav environmentál­nej núdze.

Maurícijská vláda súčasne požiadala o pomoc zo zahraničia, keďže ostrov nemá s ekologickými katastrofami takéhoto rozsahu skúsenosti. Miestni ochrancovia životného prostredia, ale aj radoví občania, ktorí sa zapájajú do čistenia pláží a lagún, však vládu vinia, že v krízovej situácii konala príliš pomaly.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ropná škvrna #Maurícius
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku