Česká polícia pátra po mužovi pre vraždu, pochádza údajne zo Slovenska

Česká polícia pátra po 52-ročnom Jozefovi Popušovi, ktorý je podozrivý z vraždy v meste Frýdek-Místek v Moravskosliezskom kraji. Policajti upozorňujú, že muž je nebezpečný a ľudia sa ho nemajú pokúšať sami zadržať, ale majú počkať na príchod polície. Informoval o tom v utorok spravodajský portál Novinky.cz s tým, že hľadaný je bezdomovec pochádzajúci zo Slovenska.

25.08.2020 11:50
debata (7)

Hovorkyňa polície Pavla Jiroušová uviedla, že Popuša je dôvodne podozrivý zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vraždy.

K útoku na 39-ročného muža došlo v pondelok popoludní okolo 17.15 h SELČ na tržnici pri Antonínovom námestí. Hľadaný zaútočil na poškodeného a spôsobil mu zranenia, ktorým aj napriek snahe svedkov a záchranárov podľahol.

Podľa informácií českého denníka Právo je podozrivým bezdomovec zo Slovenska.

Útočník ušiel a policajti v utorok ráno požiadali verejnosť o pomoc pri pátraní. Informácie treba nahlásiť na telefónnom čísle 158. Hľadaný meria 180 až 185 centimetrov a vyzerá na svoj vek. Podľa policajnej databázy je ozbrojený, a teda môže byť nebezpečný, dodal portál TN.cz českej televízie Nova.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #polícia #vražda
Flowers