Maltský minister si písal s mužom obvineným z prípravy vraždy novinárky Galiziovej

Maltský minister spravodlivosti si vymenil stovky správ v aplikácii WhatsApp s mužom obvineným z prípravy vraždy novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, napísala v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.

08.09.2020 14:29
debata (5)

Denník Times of Malta vo svojom článku píše, že minister spravodlivosti Edward Zammit Lewis a podnikateľ Yorgen Fenech si vymenili približne 700 správ medzi januárom a októbrom 2019.

Fenecha v novembri 2019 zatkli a obvinili v súvislosti s vraždou Caruanovej Galiziovej. Minister správy nepopiera. Pre Times of Malta uviedol, že s Fenechom prestal komunikovať „dlho pred tým“, ako ho zatkli. Dodal, že s ním nemal nijaký obchodný vzťah. Zammit Lewis ešte v júli povedal, že s Fenechom „nemá nijaký vzťah“, hoci ho osobne pozná.

„Je to malá krajina, každý pozná každého,“ bránil sa v júli. Správy sa vyšetrovateľom podarilo získať z Fenechovho telefónu. Prokuratúra by ich ako dôkaz mala súdu predložiť v októbri.

Fenech takisto vyšetrovateľom povedal, že mal na WhatsAppe spoločnú skupinu s bývalým premiérom Josephom Muscatom a šéfom Muscatovej kancelárie Keithom Schembrim. Práve Schembri je podľa Fenecha skutočným objednávateľom novinárkinej vraždy. Muscat to podľa podnikateľa vedel a snažil sa zamiesť stopy. Obaja muži tieto obvinenia odmietajú.

Caruanová-Galiziová sa ako novinárka venovala korupcii v tamojšej vláde. V októbri 2017 bola zavraždená.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Malta #Whatsapp #Daphne Caruanová Galiziová