Mestom Bílina otriasli výbuchy vyradenej munície v policajnom sklade

V meste Bílina na severozápade Česka vybuchovala v utorok vyradená munícia v policajnom sklade. Evakuovať museli ľudí z 500-metrového okolia budovy, najmä pracovníkov firiem v priemyselnom areáli. Polícia najskôr nepustila hasičov k epicentru, popoludní však už požiar dohášali, informoval spravodajský server iDNES.cz.

15.09.2020 16:21
debata (1)

Muničný sklad sa nachádza v mestskej časti Chudeřice severne od centra Bíliny smerom na okresné mesto Teplice. Cestu spojujúcu obe mestá pod Krušnými horami na vjazde do Bíliny uzavreli, uviedli na Facebooku bílinska starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová. Explózia podľa nej rozmetala drobnejšie kusy trosiek do okolia asi 200 metrov.

Hasičský záchranný zbor oznámil, že im udalosť nahlásili krátko pred 13.00 h, pričom o hodinu neskôr jeho príslušníci ochladzovali budovu. Na miesto dorazilo sedem hasičských jednotiek s 12 vozidlami, zasahoval tam aj pyrotechnik.

Výbuchy bolo počuť až v 15 kilometrov vzdialenej obci Proboštov, uviedol tamojší zástupca starostu Roman Nešetřil, podľa ktorého počuli tri až štyri silné detonácie.

Udalosť a jej príčiny vyšetruje česká polícia, ktorá informovala, že sklad má v prenájme jej Pyrotechnická služba, pričom slúži na uskladňovanie vyradenej munície. „Pri požiari nebol podľa doterajších informácií nikto zranený a nevyžiadal si nijaké obeti na životoch,“ doplnila polícia.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #výbuch #munícia