Britská zoo skryla päť papagájov, pretože hrubo nadávali návštevníkom

Zoologická záhrada na východe Anglicka skryla päť papagájov pred zrakmi návštevníkov. Papagáje sivé, známe tiež ako žako, totiž ľuďom sprosto nadávali. Informoval o tom spravodajský web BBC.

30.09.2020 09:07
debata (24)

Päticu papagájov získala zoo Lincolnshire Wildlife Park, ktorá sídli asi 160 kilometrov severne od Londýna, tento rok v auguste. Najskôr ich umiestnili do karantény a pred časom ich vystavili pre návštevníkov. Vo vonkajších voliérach ale africkí operenci dlho nevydržali.

Ľuďom, ktorí si vtáky prišli prezrieť, totiž papagáje sprosto nadávali. Správa zoo sa tak rozhodla papagáje radšej dočasne skryť pred verejnosťou.

Jess Newtonová, ktorá sa v anglickej zoo o papagáje stará, považovala podľa BBC ich hanblivé slová spočiatku za zábavné. Dúfala ale, že po premiestnení do voliér s nadávaním prestanú.

„Papagáje nadávajú, aby vyvolali reakcie či odpoveď,“ vysvetlil riaditeľ zoo Steve Nichols. Ak sa na ne začnú ľudia udivene pozerať alebo sa dokonca začnú smiať, povzbudí to vtáky podľa neho k ďalšiemu nadávaniu.

„Niektorým návštevníkom to pripadalo smiešne, ale cez víkend k nám chodia deti, a tak sme sa rozhodli ich radšej presunúť,“ povedal Nichols.

Riaditeľ zoo zároveň vyjadril nádej, že sa papagáje v novej skupine, kde teraz budú žiť, naučia iné slová. „Ak ale ostatných naučia nadávky a ja budem mať nakoniec 250 sprostých vtákov, neviem, čo budeme robiť,“ dodal Nichols.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #zoo #papagáj