Trump versus Biden: Chaos, priveľa emócií a škaredé divadlo

, 30.09.2020 20:14

Veľa osobných útokov, skákanie si do reči či osobné urážky protivníka. Tak pôsobil prvý televízny duel kandidátov na post amerického prezidenta. Donald Trump bol oproti Joeovi Bidenovi v nevýhode najmä pri téme boja proti pandémií. Koronavírus si v USA vyžiadal viac ako 200 tisíc obetí, a tak len ťažko mohol Trump hovoriť o úspechu. Diskusiu sledovali diváci v sále, ale vzhľadom na epidemiologickú situáciu mali zákaz prejavovať akékoľvek emócie či kričať na znak nesúhlasu. „Bola to prezentácia demokracie alebo reality show?“, pýta sa v rozhovore pre TV Pravda Andrej Matišák, zahraničnopolitický redaktor denníka Pravda.

VIDEO: Prečo televízne diskusie kandidátov na prezidenta USA riadi špeciálna komisia? Sú Donald Trump a Joe Biden najstaršími kandidátmi? Zostávajú prezidentské voľby v USA stále prezentáciou demokracie alebo sa menia na reality show?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prezidentské voľby v USA #pandémia koronavírusu #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku