Gréci obvinili ľudí z mimovládok, že pomáhajú prevádzačom pašovať migrantov

04.10.2020 17:33

Grécka vláda obvinila v nedeľu viacero zamestnancov mimovládnych organizácií zo špionáže a z účasti na obchodovaní s ľuďmi.

Grécka polícia už minulý týždeň obvinila 35 pracovníkov mimovládnych organizácií z toho, že neoprávnene odovzdávali súradnice pobrežnej stráže a ďalšie citlivé informácie prevádzačom, ktorí sa nezákonne pokúšajú previesť migrantov na grécky ostrov Lesbos.

Napriek tomu, že vláda nemenovala žiadne konkrétne mimovládne organizácie, grécke médiá informovali, že do nelegálnej prevádzačskej schémy sú zapojení viacerí občania Nemecka.

Nemenované zdroje z gréckeho ministerstva pre migráciu sa pre miestne médiá vyjadrili, že tamojšie úrady sa o prípade dozvedeli v januári tohto roka, niekoľkomesačné vyšetrovanie však prinieslo výsledky až teraz.

Úloha takýchto organizácií pri koordinácii príchodu utečencov do Grécka je už niekoľko rokov spornú témou, približuje DPA. Atény už viackrát neziskové organizácie obvinili z razenia svojej vlastnej migračnej politiky, ktorá je v rozpore s vládnymi nariadeniami.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Grécko #migranti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku