0

Na západe Dánska je ohnisko vtáčej chrípky, zlikvidujú tam 25-tisíc kurčiat

autor: 16.11.2020 22:48
sliepka, hydina, vtáčia chrípka
Autor:

Na farme na západe Dánska bolo zistené ohnisko vírusu vtáčej chrípky (H5N8). Úrady tam preto nariadili likvidáciu 25-tisíc kurčiat, informovala agentúra DPA.

Prepuknutie nákazy znamená, že Dánsko zastaví vývoz hydiny a vajec na niektoré trhy mimo Európskej únie najmenej na tri mesiace, uvádza sa v správe veterinárnej služby.

Okolo farmy, kde bola nákaza zistená, vytvorili trojkilometrové ochranné pásmo. V okruhu desať kilometrov od farmy budú špecialisti monitorovať stav voľne žijúcich vtákov i chovanej hydiny. Veterinárne úrady okrem toho požiadali chovateľov, aby zabezpečili, že sa ich hydina nedostane do kontaktu s voľne žijúcimi vtákmi.

Vtáčia chrípka je pre vtáky závažným ochorením. Zatiaľ však nebol hlásený nijaký prípad, keď by sa niektorým zo subtypov vtáčej chrípky cirkulujúcich momentálne v Európe nakazil aj človek.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #vtáčia chrípka #Dánsko