Snehová víchrica v Španielsku si vyžiadala zatvorene škôl a ďalších inštitúcií

11.01.2021 15:50

Školy, súdy a múzeá boli v strednej časti Španielska v pondelok zatvorené v dôsledku snehovej víchrice Filomena, ktorá túto oblasť zasiahla ešte v piatok. Informovala o tom agentúra AFP.

Úrady obyvateľov vyzvali, aby zostali doma. Víchrica do stredného Španielsku priniesla najsilnejšie sneženie za posledné desaťročia a vyžiadal si životy štyroch ľudí. Len v Madride napadlo v sobotu 20 – 30 centimetrov snehu, čo je najviac od roku 1971.

Záchranári a armáda počas piatku a soboty pomáhali motoristom, ktorí uviazli na cestách. Príslušníci armády takisto odpratávali sneh z madridského letiska, na ktorom v nedeľu čiastočne obnovili prevádzku.

Zasnežený španielsky
		Madrid
Zasnežený
		španielsky
		Madrid
+6Zasnežený španielsky
		Madrid

Všetky vzdelávacie a kultúrne inštitúcie v autonómnom spoločenstve Madrid zostanú v pondelok a v utorok zatvorené. Súdy budú zatvorené do stredy.

Španielska vláda uviedla, že situácia neovplyvní distribúciu vakcíny proti ochoreniu COVID-19. V krajine má byť v pondelok do všetkých oblastí rozvezených celkom 350.000 dávok očkovacej látky.

Oberhof,
		biatlonový areál,
		Nemecko.
Ľudia
		odpratávajú sneh zo strechy benzínky
		v...
+6Northumberland,
		Anglicko
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Španielsko #sneh
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku