Impeachment voči Trumpovi sa začne v druhom februárovom týždni

23.01.2021 06:19

Proces impeachmentu voči bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi sa začne v týždni medzi 8.-14. februárom, oznámil v piatok líder demokratov v Senáte Chuck Schumer.

Proces sa tak odkladá oproti pôvodnému plánu približne o dva týždne, napísala agentúra DPA.

„Vzbura 6. januára v budove Kapitolu, ktorú podnietil Donald J. Trump, zostáva dňom, na ktorý nikto z nás nikdy nezabudne,“ vyhlásil Schumer.

Panika v Kongrese, Trumpovi stúpenci vtrhli dnu

Evakuácia kongresmanov po tom, ako Trumpovi priaznivci vnikli do budovy, 6. 1. 2021.

Fotogaléria
Trumpovi
		stúpenci vtrhli do budovy
		Kongresu,...
Trumpovi
		stúpenci vtrhli do budovy
		Kongresu,...
+6Trumpovi stúpenci
		vtrhli do budovy
		Kongresu,...

„Všetci sa chceme preniesť cez túto otrasnú kapitolu v dejinách nášho národa, avšak hojiť sa a zjednotiť môžeme až vtedy, keď vyjde najavo pravda a bude vyvodená zodpovednosť a tú zabezpečí toto súdne konanie,“ dodal Schumer.

Stúpenci bývalého republikánskeho prezidenta vtrhli 6. januára do budovy Kapitolu a prerušili tak spoločné zasadnutie oboch komôr Kongresu, na ktorom sa potvrdzovalo víťazstvo Bidena v novembrových voľbách. Vzniknutý chaos a násilie viedli k smrti piatich ľudí. Trump predtým svojich priaznivcov opätovne burcoval nepodloženými obvineniami o zmanipulovaní volieb a nabádal ich, aby pochodovali ku Kapitolu. Samotný Trump popiera, že by bol nabádal svojich stúpencov na násilnosti.

Rozlúčka Donalda Trumpa s Bielym
		domom
Rozlúčka
		Donalda Trumpa s Bielym
		domom
+6Rozlúčka Donalda
		Trumpa s Bielym
		domom
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#USA #impeachment #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku