Polícia v Petrohrade uzavrela centrum, robila prehliadky u opozičných aktivistov

Polícia v sobotu pre pozemnú dopravu uzavrela centrum ruského mesta Petrohrad. Súpravy metra cez túto časť mesta jazdili bez zastavenia na staniciach. Dôvod týchto opatrení úrady nevysvetlili. Poodbná situácia je aj v meste Novosibirsk.

06.02.2021 16:12
65

Spravodajský portál MDCh Media špekuloval, že uzavretie centra môže súvisieť s akciou na podporu opozičného politika Alexeja Navaľného, na ktorú sa jeho „horliví podporovatelia“ zvolávali prostredníctvom kanálu na sieti Telegram.

Podľa portálu v Petrohrade polícia prehradila vstupy na námestia i ulice v centre, pričom okrem obvyklých kovových zábran použila aj priečne cez cestu odstavené nákladné autá s odhŕňačmi snehu.

Doprava v centre Petrohradu bola v posledných týždňoch niekoľkokrát zastavená kvôli nepovoleným zhromaždeniam, tento víkend sa však žiadne konať nemajú.

Okrem toho polícia v sobotu ráno v Petrohrade urobila prehliadky v bytoch niekoľkých opozičných aktivistov.

Podľa portálu Meduza.io sa konali najmenej na 12 adresách, pričom aj u ekologickej aktivistky v 26. týždni tehotenstva, ktorej v dôsledku stresu prišlo nevoľno.

V Petrohrade, podobne ako aj v ďalších ruských mestách, sa 23. a 31. januára, ako aj 2. februára konali akcie za prepustenie väzneného a medzičasom už aj odsúdeného Alexeja Navaľného. Podľa informácií portálu OVD-Info len v Petrohrade bolo počas protestných zhromaždení zadržaných viac ako 2000 ľudí.

Navaľného štáb koncom týždňa oznámil, že cez víkend 6. a 7. februára sa nebudú organizovať žiadne zhromaždenia na jeho podporu. Navaľného tím má v úmysle obnoviť protesty na jar a v lete 2021.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
65 debata chyba