Polícia v LA vyšetruje spornú snímku Georga Floyda

Policajné oddelenie v kalifornskom meste Los Angeles (LAPD) začalo interné vyšetrovanie po tom, čo medzi policajtmi kolovala fotografia Georga Floyda vo forme valentínky so slovami "Berieš mi dych".

15.02.2021 18:56
black lives matter Foto:
Záber z protestu proti policajnej brutalite v americkom Chicagu v auguste 2020.

Policajný šéf Michel Moore v sobotu povedal, že vyšetrovatelia sa pokúsia zistiť, ako sa fotografia mohla dostať na pracovisko a kto by v tom mohol byť zapojený, píše AP s odvolaním sa na denník Los Angeles Times. Príslušník, ktorý na fotografiu upozornil, má byť podľa Moora vypočutý v pondelok.

„Vyšetrovaním chceme zistiť presnosť obvinení a zároveň zdôrazniť nulovú toleranciu voči akýmkoľvek rasistickým vyjadreniam,“ povedal šéf polície v Los Angeles.

Afroameričan George Floyd zomrel vlani v máji počas zásahu polície v americkom meste Minneapolis. Príslušník polície mu kľačal na krku, hoci ho Floyd opakovane upozorňoval na to, že nemôže dýchať. Jeho smrť vyvolala celonárodné masívne protesty proti rasovej nespravodlivosti a policajnej brutalite.

Ak vyšetrovanie potvrdí, že príslušníci losangeleského policajného oddelenia si medzi sebou vymieňali túto snímku, „pocítia môj hnev“, uviedol Moore.

Moore podľa Los Angeles Times takisto potvrdil, že oddelenie vyšetruje aj údajné prepojenie dvoch anonymných účtov na sociálnej sieti Instagram s personálom oddelenia.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #USA #polícia #Los Angeles #George Floyd