Muža, ktorý sa Babišovi vyhrážal zastrelením, previezli do Česka

Neznámeho muža, ktorý sa začiatkom januára vyhrážal zastrelením českému premiérovi Andrejovi Babišovi a jeho rodine, previezla polícia zo Španielska domov koncom tohto týždňa. Informoval o tom český Deník N s odvolaním sa na sa zdroj z prostredia polície oboznámený s týmto prípadom.

28.02.2021 16:43
babiš Foto: ,
Andrej Babiš počas rokovania so svojou srbskou kolegyňou Anou Brnabičovou v Belehrade.
debata (7)

Česká polícia tak zároveň v nedeľu potvrdila správu o tom, že sa premiérovi niekto vyhrážal smrťou. „Môžeme potvrdiť, že pražská polícia vedie trestné stíhanie konkrétnej osoby. Kriminalisti vo veci podali prokurátorovi podnet na podanie návrhu o vzatie do väzby. Muž je v súčasnosti stíhaný väzobne,“ uviedla na Twitteri.

Premiér Babiš tiež v nedeľu potvrdil, že ho policajti ešte začiatkom januára informovali o spomínaných vyhrážkach. Urobil tak v rozhovore pre českú televíziu CNN Prima News.

Zároveň priblížil, že polícia v tom čase strážila jeho dom a jeho manželka z dôvodu možného ohrozenia života odletela do Dubaja.

Pre svoj výlet počas pandémie koronavírusu sa Babišová stala terčom kritiky na sociálnych sieťach. Podľa premiéra však o vyhrážkach nevedela a do zahraničia odcestovala na podnet svojho manžela. To bolo aj hlavným dôvodom, prečo o prípade verejne neinformoval už skôr, spresnil Babiš.

Polícia podľa vlastných slov eviduje veľké množstvo vyhrážok namierených proti vláde a premiérovi, v tomto prípade bola však ich intenzita vysoká a policajti tak prípad vyhodnotili ako závažný, približuje Deník N.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #vyhrážanie sa #Andrej Babiš