Pri výbuchu v bytovke na predmestí Moskvy zahynuli traja ľudia

Životy troch ľudí a zranenia štyroch ďalších osôb si v piatok ráno vyžiadal výbuch v bytovom dome v moskovskej mestskej časti Chimki. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

19.03.2021 16:22
rusko plyn výbuch Foto: ,
Dym stúpa z bytového domu v moskovskej mestskej časti Chimki 19. marca 2021.
debata (8)

K výbuchu došlo v jednom z bytov v deväťpodlažnom bytovom dome. Explózia a tlaková vlna zničili strop medzi poschodiami, vybili okná a poškodili balkóny vedľajších bytov. Agentúra TASS uviedla, že príčinou výbuchu mohol byť únik plynu.

Podľa úradov o život prišli dvaja dospelí a jedno dieťa. Štyri osoby vrátane desaťročného dieťaťa previezli so zraneniami do nemocnice.

Obyvateľov bytového domu evakuovali a vo všetkých 36 bytoch odpojili plyn, uviedla agentúra Interfax. Moskovská radnica medzičasom informovala, že v piatok večer sa do svojich bytov budú môcť vrátiť obyvatelia troch z celkovo štyroch vchodov. Vicepremiér administratívy Moskovskej oblasti Jevgenij Chromušin oznámil, že dovtedy sa obnovia dodávky tepla, vody i elektriny.

Obyvatelia najviac zasiahnutého vchodu si budú môcť v sprievode záchranárov ísť do svojich bytov zobrať najnutnejšie veci.

Gubenátor moskovského regiónu Andrej Vorobiov predtým avizoval, že v bytovom dome bude v najbližších dňoch vykonaná bezpečnostná previerka a posúdi sa rozsah a charakter opráv. Vyslovil predpoklad, že najviac poškodená časť bytového domu bude úplne zrekonštruovaná do troch týždňov. Spresnil, že obyvatelia daného vchodu nebudú môcť nasledujúce dva týždne bývať v bytoch od piateho do deviateho podlažia. Prisľúbil, že úrady im počas renovácie bezplatne poskytnú náhradné ubytovanie.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #výbuch plynu
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy