Americký Senát potvrdil prvú transrodovú osobu vo vysokej vládnej funkci

Americký Senát v stredu potvrdil pediatričku Rachel Levineovú vo funkcii námestníčky ministra zdravotníctva vo vláde amerického prezidenta Joea Bidena, informovala agentúra AFP. Levineová sa tým stala prvou transrodovou osobou na takom vysokom poste vo vláde USA.

25.03.2021 13:13
Rachel Levineová Foto: ,
Pediatrička a námestníčka amerického ministra zdravotníctva Rachel Levineová
debata (24)

Senát nomináciu Levineovej potvrdil pomerom hlasov 52 ku 48, keď sa ku všetkým hlasujúcim demokratom pridali aj dvaja republikánski senátori.

Levineová od júla 2017 do januára 2021 viedla ministerstvo zdravotníctva v štáte Pensylvánia. Biden ju neskôr navrhol na post námestníčky ministra zdravotníctva.

To predstavuje významný míľnik pre LGBTQ komunitu a je to v kontraste s politikou predchádzajúceho prezidenta Donalda Trumpa, ktorá bola považovaná za diskriminačnú, píše AFP.

Levineová pôsobí ako profesorka v oblasti pediatrie a psychiatrie na fakulte medicíny Pennsylvánskej štátnej univerzity (Pennsylvania State University – PSU).

Na ministerstve zdravotníctva a sociálnych služieb sa stane súčasťou tímu, ktorý v súčasnosti bojuje s pandémiou SARS-CoV-2. V spojitosti s koronavírusom zomrelo v USA viac ako 545-tisíc osôb.

Americký Senát vo štvrtok 18. marca kalifornského generálneho prokurátora Xaviera Becerru potvrdil vo funkcii ministra zdravotníctva. Stal sa tak prvým príslušníkom latinskoamerickej komunity na čele tohto ministerstva.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #Senát USA #Rachel Levineová