Makaky z nemeckej ZOO chytili, slnili sa na okraji lesa

08.04.2021 22:38

Slnečné popoludnie v lese si užili približne dve desiatky makakov, ktorým sa vo štvrtok podarilo utiecť z výbehu v zoologickej záhrade v meste Löffingen ležiacom v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko na juhozápade Nemecka. Zamestnanci zoo odchytili opice až po niekoľkých hodinách a vrátili ich do výbehu.

„Zvieratá zjavne využili pekné počasie a strávili popoludnie na kraji lesa neďaleko zoo,“ uviedla polícia, z ktorej vyhlásenia citovali agentúry DPA i AP.

Približne 20–25 makakom sa podľa vyjadrenia polície podarilo z výbehu utiecť zrejme vďaka skutočnosti, že v zoo práve prebiehali stavebné práce.

Opice – patriace k druhu makak magot – najskôr nakrátko spozorovali potulovať sa v skupine v jednej zo štvrtí mesta. Zamestnanci zoo ich však nedokázali okamžite odchytiť a následne ich stratili z dohľadu. Dolapili ich približne až po dvoch hodinách na kraji lesa pri zoo a vrátili do ich výbehu.

Makaky tohto druhu sú považované za neškodné a pomerne plaché. Počas svojho pobytu na slobode podľa polície nikoho nezranili ani neohrozili. Polícia však po ich úteku obyvateľov mesta varovala, aby ich nekŕmili ani sa nepokúšali sami ich odchytiť.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

4 debata
Viac na túto tému: #zoo #Nemecko #makaky