Chorvátske ministerstvo cestovného ruchu bude informovať o epidemickej situácii na ostrovoch

Chorvátske Ministerstvo cestovného ruchu a športu v očakávaní nadchádzajúcej hlavnej časti turistickej sezóny zintenzívnilo svoju činnosť a v spolupráci s Chorvátskym inštitútom verejného zdravia spustilo akciu "Chorvátske ostrovy - covid-free zóna".

18.04.2021 12:00
Šipan, ostrov, Chorvátsko, more, leto,... Foto:
Chorvátsky ostrov Šipan, ilustračná foto.
2

Ako v tlačovej správe ďalej informuje Chorvátske turistické združenie, v súčasnej dobe sú na epidemickej mape Chorvátskej republiky všetky ostrovy zobrazované v príslušných krajoch, a to napriek skutočnosti, že výskyt ochorenia Covid-19 je na nich oveľa nižší ako v iných častiach krajov. Turisti budú mať preto na webovej stránke safestayincro­atia.hr okrem informácií o epidemickej situácii v krajoch čoskoro prístup aj k špecifickým informáciám o epidemickej situácii na chorvátskych ostrovoch.

"Význam našich ostrovov pre cestovný ruch je značný, pretože sa na ostrovoch uskutočňuje štvrtina prenocovaní v Chorvátsku, a pobyt turistov na ostrovoch je o dva dni v dlhší, ako v turistických destináciách na pevnine. Tretina komerčného ubytovania sa nachádza na ostrovoch a preto je dôležité, aby sme poskytovali presné informácie o epidemiologickej situácii na všetkých ostrovoch, z ktorých mnohé sú zelené zóny. Týmto spôsobom poskytneme turistom podrobné a jasné informácie, pre bezpečný a príjemný pobytu v Chorvátsku ", uviedla podľa združenia ministerka cestovného ruchu a športu Chorvátska Nikolina Brnjac.

Okrem epidemiologickej situácie na ostrovoch, bude takisto možné na webovej stránke nájsť všetky testovacie miesta pre turistov, ako aj údaje o leteckých, pozemných a lodných spojoch na ostrovy, čo turistom umožní získať presné informácie o tom, ako sa dostať na jednotlivý ostrov, dodáva tlačová správa.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Chorvátsko