Päť detí zomrelo pri nehode autobusu v Rusku, 16 ľudí je zranených

Najmenej päť detí zahynulo pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na juhu európskej časti Ruska. Ďalších prinajmenšom 16 účastníkov zrážky vozidiel, vrátane mikrobusu vezúceho deti, utrpelo zranenia. Napísala agentúra TASS s odvolaním na oznámenie oblastnej dopravnej inšpekcie ministerstva vnútra.

30.04.2021 17:56
debata

Prvé informácie uvádzajú, že došlo ku kolízii mikrobusu Mercedes Sprinter, v ktorom išli deti a štvorčlenný dospelý sprievod, s nákladným autom Kamaz. Mikrobus viezol deti z Volgogradu na športové stretnutia v Čerkesska. Príčiny nešťastia sa zatiaľ zisťujú, avšak podľa predbežnej verzie sa nákladné vozidlo pri manévri na ceste prevrátilo, pričom pritlačil mikrobus.

Pôvodne úrady uviedli, že zomrelo šesť detí, neskôr ale lekári oznámili, že jedno sa im podarilo oživiť. Medzi 16 zranenými, ktorí boli prevezení do nemocnice, je 13 detí z mikrobusu. Šesť hospitalizovaných je na jednotke intenzívnej starostlivosti, pričom stav dvoch z nich je veľmi vážny – všetci sú mladší ako 15 rokov, napísal TASS s odvolaním sa na pracovníka nemocnice, v ktorej zranených prijali.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #dopravná nehoda