Biden a Putin sa stretnú v polovici júna v Ženeve

Prvé stretnutie amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského náprotivka Vladimira Putina sa uskutoční 16. júna vo švajčiarskej Ženeve. Oznámil to v utorok Biely dom, informovala agentúra AFP.

25.05.2021 16:28, aktualizované: 16:57
Joe Biden / Vladimir Putin / Foto:
Vľavo americký prezident Joe Biden a jeho ruský náprotivok Vladimir Putin.
debata (62)

„Lídri budú rokovať o celom rade naliehavých otázok, pretože sa snažíme obnoviť predvídateľnosť a stabilitu vzťahov medzi USA a Ruskom,“ uviedla hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.

Podľa agentúry TASS termín a miesto summitu potvrdil v utorok aj Kremeľ. „V súlade s dosiahnutou dohodou bude ruský prezident Vladimir Putin 16. júna rokovať v Ženeve s americkým prezidentom Joeom Bidenom,“ uviedla tlačová služba Kremľa.

TASS poznamenal, že to bude prvé stretnutie Putina a Bidena od inaugurácie prezidenta USA. Cesta do Ženevy bude zároveň prvou Putinovou zahraničnou návštevou od januára 2020, keď vycestoval do Izraela a na palestínske územia.

Biden začiatkom mája vyjadril očakávanie, že jeho schôdzka s Putinom by sa mohla konať v júni počas jeho cesty do Európy, kde sa zúčastní na summitoch NATO a združenia siedmich priemyselne najvyspelejších krajín (G7). Vrcholná schôdzka G7 sa uskutoční od 11. do 13. júna v Británii a stretnutie

62 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #Joe Biden
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy