V Budapešti odhalili pomník obetiam tragickej zrážky lodí na Dunaji

Pri druhom výročí zrážky výletnej lode Viking Sigyn s vyhliadkovou loďou Hableány, na ktorej sa 29. mája 2019 plavila skupina kórejských turistov, odhalili v pondelok v Budapešti pomník obetiam tejto katastrofy.

31.05.2021 19:53
Maďarsko lode zrážka obete druhé výročie Foto: ,
Muž hádže kvety do rieky Dunaj pri príležitosti druhého výročia tragickej zrážky výletnej lode Viking Sigyn s vyhliadkovou loďou Hableány, na ktorej sa plavila skupina kórejských turistov. Pri nehode zahynulo 27 ľudí vrátane dvojčlennej posádky.
debata

Na mieste nehody na peštianskej strane Margitinho mosta postavili vyše sedem metrov dlhý a dva metre vysoký žulový blok, do ktorého vyryli mená všetkých obetí.

Na pietnom akte sa zúčastnili zástupcovia šéfov juhokórejskej a maďarskej diplomacie.

Po najtragickejšej lodnej nehode v Maďarsku, pri ktorej sa medzi piliermi Margitinho mosta na budapeštianskom úseku Dunaja po večernej zrážke s výletnou loďou potopila loď Hableány, je 27 mŕtvych vrátane dvojčlennej posádky. Z Dunaja sa po havárii podarilo zachrániť sedem Kórejčanov. Jedna Kórejčanka je stále nezvestná.

Prokuratúra v novembri 2019 obvinila ukrajinského kapitána lode Viking Sigyn z prečinu ohrozenia vodnej dopravy z nedbanlivosti s následkom hromadnej nehody a z trestného činu 35-násobného neposkytnutia pomoci.

maďarsko, loď, dunaj Čítajte viac Potopená loď Hableány nebola spôsobilá plavby, tvrdí expertíza
debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #nehoda #Budapešť #Dunaj