Prestrelky medzi venezuelskou políciou a gangmi si vyžiadali desiatky obetí

Najmenej 26 ľudí prišlo o život po takmer dvoch dňoch zrážok medzi venezuelskými bezpečnostnými silami a gangmi, ktoré kontrolujú chudobné štvrte hlavného mesta Venezuely, Caracasu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vládu.

11.07.2021 15:01
Venezuela Foto: ,
Členovia špeciálnej polície, Caracas, Venezuela.

Medzi obeťami je 22 podozrivých členov gangov a štyria policajti, uviedla ministerka vnútra Carmen Melendezová s tým, že zahynul aj bližšie neurčený počet osôb, ktoré neboli zapojené do bojov. Zranilo sa 28 ľudí, z toho 18 okoloidúcich.

Boje, ktoré začali v stredu večer, prinútili ľudí opustiť svoje domovy. Do pouličných zrážok bolo nasadených 2500 policajtov, pričom úrady ponúkli odmenu vo výške 500.000 dolárov za šéfa gangu, ktorý ho riadi.

Polícia zabavila 24 000 nábojov, tri raketomety, päť pušiek, štyri samopaly a niekoľko ručných strelných zbraní. Skonfiškovali sme vojenský arzenál, uviedla Melendezová.

V júni pri podobných potýčkach zahynuli najmenej tri osoby. Venezuela je jedným z najnásilnejších štátov na svete. V roku 2020 krajina zaznamenala 12.000 násilných úmrtí, čo predstavuje 45,6 na 100 000 obyvateľov – sedemkrát viac ako svetový priemer.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Venezuela