Babiš vydal novú knihu. Tvrdí v nej, že októbrové parlamentné voľby budú jeho poslednými

Český premiér Andrej Babiš vydal vo štvrtok večer novú knihu s názvom Sdílejte, než to zakážou! V jej úvode oznamuje, že októbrové parlamentné voľby budú poslednými, do ktorých bude kandidovať.

16.07.2021 18:09
Andrej Babiš Foto:
Český premiér Andrej Babiš pri prezentácii svojej novej knihy Sdílejte, než to zakážou! na sociálnej sieti
debata

„Je to poslednýkrát, čo kandidujem do Snemovne. A myslím, že moja éra je tá najúspešnejšia v ponovembrovej histórii Českej republiky,“ píše Babiš. „Je to posledná príležitosť ma voliť. Kandidujem naposledy. Posledná šanca voliť Babiša,“ píše ďalej v tejto súvislosti.

Nová kniha podľa neho obsahuje „všetko“, a to od jeho návštevy Bieleho domu až po „nové a dosiaľ tajné projekty“ českej armády.

„V knižke (je) o všetkom, čo som prežil v politike. Nielen, čo všetko som odmakal a s čím som bojoval. Ale tiež, čo som cítil. Čo som prežíval. Čím som žil. Čomu verím. Čo pre mňa bolo najťažšie. A čo si trúfam povedať, že som dokázal,“ uvádza Babiš.

Od štvrtkového večera je možné stiahnuť si knihu zadarmo elektronicky. Obsahuje 450 strán a ďalších 32 strán fotografických príloh. Čoskoro je v pláne tiež jej vydanie vo forme audioknihy. V auguste by mala byť následne publikácia dostupná v tlačenej verzii, a to v náklade 300-tisíc výtlačkov.

Babiš sa v knihe zaoberá napríklad aj tým, prečo je podľa neho strana Piráti najväčším nebezpečenstvom, ktoré Česku aktuálne hrozí.

Český premiér v novej knihe uverejnil aj svoje vízie. Napríklad, ako chce dosiahnuť zlacnenie bytov v ČR, či ako chce obnoviť krajinu po covide alebo brániť národné záujmy.

Píše tiež o tom, ako sa podľa neho Česko stane kozmickou veľmocou a napríklad aj, ako chce zvýšiť pôrodnosť v krajine.

Český premiér v novej knihe tiež opísal, čo vláda pod jeho vedením urobila pre ľudí a čo chce ešte pre krajinu vykonať. Novinky.cz pripomínajú, že svoje nápady podobne opísal Babiš aj v knihe pred predchádzajúcimi parlamentnými voľbami z roku 2017. Zmienená publikácia s názvom „O čem sním, když náhodou spím“ obsahovala napríklad aj jeho vízie Česka do roku 2035.

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #Andrej Babiš
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy