Lúčili sa s príbuznými. Od smrti ich zachránil zázrak a šikovnosť pilotov

Cestujúci i posádka menšieho dopravného lietadla Antonov An-28, ktoré v piatok núdzovo pristálo na Sibíri, prežili vďaka šikovnosti pilotov.

17.07.2021 14:28
tomsk Foto:
Pilot Antonova An-28 Faruch Chasanov, ktorý svojimi zručnosťami zachránil 19 pasažierov a členov posádky letu do ruského Tomska.
debata (21)

Ako pre ruský web Komsomoľská pravda uviedol pasažier Roman Makejev, keď stroj začal padať, všetci na palube písali najbližším slová na rozlúčku.

„Zbohom, padáme,“ stihol 23-ročný športovec z Tomska napísať svojej priateľke. Makejev poznamenal, že keď prestali fungovať oba motory lietadla a stroj sa začal približovať k zemi, cestujúci boli pripravení na najhorší scenár. Nikomu z 19 cestujúcich a členov posádky sa však našťastie nič nestalo. Vyviazli s modrinami a odreninami.

Lietadlo zmizlo z radarov v Tomskej oblasti na západnej Sibíri. Lietadlo smerovalo z mesta Kedrovyj do regionálnej metropoly Tomsk. „Roman mi povedal, že vzlietli v poriadku, ale počas letu zlyhali dva motory súčasne. Lietadlo sa začalo kĺzať. Nejakým zázrakom pristáli. Po pristátí Roman pomohol vytiahnuť z lietadla cestujúcich a pilota, ktorý si zlomil nohu. Následne založili oheň, pretože si mysleli, že na mieste pádu budú musieť stráviť noc. Jeden z pilotov medzitým vysielal signály z raketometu,“ povedal Makejevov tréner kickboxu Dmitrij Goldinov.

Správa o zmiznutí lietadla prišla ani nie dva týždne po tom, čo sa na ruskom Ďalekom východe zrútil podobný stroj. Lietadlo Antonov An-26 havarovalo 6. júla, keď smerovalo z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana na Kamčatke a zjavne sa pokúšalo pristáť v zlom počasí. Nikto zo šiestich členov posádky a 22 pasažierov vtedy haváriu neprežil.

Lietadlo / Antonov An-26 / Čítajte viac Objavili trosky ruského lietadla, ktoré sa zrútilo pri Kamčatke. Haváriu neprežil nikto
21 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #lietadlo #Tomsk