Rusi pre 20 rokov starý článok o Palachovi zablokovali Český rozhlas

Úrady v Rusku zablokovali prístup k webovej stránke ruského vysielania Českého rozhlasu (ČRo), a to pre článok o Janovi Palachovi zverejnený ešte v roku 2001.

18.07.2021 12:04
palach Foto:
Pamätník Jana Palacha v stredočeskom meste Všetaty.
debata (330)

Odôvodnili to tým, že článok o sebaupálení Palacha podporuje samovraždy a porušuje tým ruské zákony, informoval v sobotu ČRo.

Český rozhlas sa proti tomuto kroku ruského Federálneho úradu pre dohľad v oblasti práv a zdravia spotrebiteľov (Rospotrebnadzor) ohradil. Označil ho za bezprecedentnú cenzúru a útok na všetky princípy slobody prejavu, vyplýva zo stanoviska hovorcu ČRo Jiřího Hošnu.

Rospotrebnadzor tvrdí, že zablokovaný na území Ruskej federácie bol len článok o Palachovi. Podľa informácií stanice Rádiožurnál Českého rozhlasu však boli nedostupné celé stránky ruskojazyčného vysielania stanice Radio Prague International.

Jan Palach bol českým študentom, ktorý sa 16. januára 1969 Václavskom námestí v Prahe upálil na protest proti okupácii Česko-Slovenska vojskami Varšavskej zmluvy. Zomrel o tri dni neskôr v nemocnici.

Vrbětice vrbetice muničný sklad česko výbuch Čítajte viac Česko za Vrbětice žiada od Ruska 650 miliónov, Moskva hovorí o vydieraní
330 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #Rusko #Ján Palach #Český rozhlas
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy