Sestra Kim Čong-una varuje Soul pred cvičeniami s USA

Kim Jo-čong, sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una, v nedeľu varovala Južnú Kóreu, že ak uskutoční plánované spoločné vojenské cvičenie so Spojenými štátmi, poškodí to odhodlanie lídrov oboch Kóreí obnoviť vzájomnú dôveru. Informovala o tom štátna agentúra KCNA.

02.08.2021 09:34
Kim Jo-čong kórea Foto: ,
Kim Jo-čong, sestra severokórejského diktátora Kim Čong-una.
27

Kim Jo-čong tiež uviedla, že nedávne rozhodnutie oživiť horúce linky medzi oboma Kóreami treba vnímať len ako obnovenie „fyzických“ väzieb a bolo by „neuvážené“ predpokladať, že je predzvesťou konania vrcholnej schôdzky.

Vyjadrenie Kimovej sestry sa podľa agentúry DPA vníma v Južnej Kórei ako pokus vyvinúť tlak na Soul, aby zrušil manévre s USA, ktoré sa zvyčajne konajú v auguste. KĽDR považuje takéto cvičenia za prípravu invázie, čo Washington a Soul opakovanie popierajú. USA majú v Južnej Kórei umiestnených asi 28 500 vojakov na odstrašenie Severnej Kórei, ktorá vlastní jadrové zbrane.

„Naša vláda a armáda budú pozorne sledovať, či Juhokórejčania budú pokračovať v agresívnych vojnových cvičeniach, alebo urobia veľké rozhodnutie. Nádej alebo zúfalstvo? To nie je na nás,“ cituje KCNA z vyhlásenia Kim Jo-čong

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
27 debata chyba
Viac na túto tému: #vojenské cvičenia #Severná Kórea #KĽDR #Kim Jo-Čong #Južná Kórea