Senior z domova dôchodcov pri Sydney predával drogy, obžalovali ho

Austrálčana Garyho Dennisa Halforda (62) obžalovali z toho, že z domova dôchodcov na predmestí Sydney, v ktorom žije, obchodoval s drogami. S odvolaním sa na vyjadrenie polície a správy miestnych médií o tom v pondelok informovala agentúra AFP.

30.08.2021 12:00
drogy, droga, zatknutie, zatknuty, puta Foto:
Ilustračné foto
debata (1)

Austrálska polícia oznámila, že muža zatkla uplynulý štvrtok, a to po prehliadke vozidla, v ktorom objavila marihuanu a metamfetamín. Policajti následne prehľadali aj mužov dom v domove dôchodcov na predmestí Sydney, kde našli ďalšiu marihuanu, LSD a obušok.

Polícia uviedla, že obchodovanie s drogami, ktoré viedlo k zatknutiu dôchodcu, začala vyšetrovať už v júni.

Podľa správ sydneyskej verzie denníka The Daily Telegraph podnietili vyšetrovanie sťažnosti iných obyvateľov zmieneného domova, ktorých znepokojovalo mužovo správanie aj návštevy, ktoré vo svojom dome prijímal.

Denník ďalej informoval, že muž je v súčasnosti obvinený, že z domova obchodoval s drogami. Túto informáciu pre AFP následne potvrdila aj hovorkyňa miestnej polície.

Muž je obžalovaný z prechovávania drog a obchodovania s nimi, nelegálnej držby zbrane a tiež z porušovania platných epidemických nariadení. Pred súd má predstúpiť 8. septembra.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #senior #Austrália #sydney #obchodovanie s drogami
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy