Pri americkom útoku dronom v Kábule zahynulo deväť členov jednej rodiny, z toho šesť detí

Deväť členov jednej rodiny vrátane šiestich detí zahynulo v sobotu počas amerického útoku dronom na vozidlo v obytnej časti afganskej metropoly Kábul.

30.08.2021 12:45
Afganistan / Kábul / Bomba / Výbuch / Auto / Foto: ,
Miestni obyvatelia pri aute, ktoré zničil raketový útok v afganskom Kábule
debata (44)

S odvolaním sa na vyjadrenia príbuzného obetí o tom v pondelok informovala spravodajská televízna stanica CNN. Americká armáda podnikla útok dronom na „plánovača“ odnože Islamského štátu operujúcej na území Afganistanu, známej pod skratkou IS-K alebo ISIS-K, ktorá sa priznala k útoku na kábulskom letisku.

Najmladšou civilnou obeťou je dvojročné dievčatko, uviedol pre CNN brat muža, ktorý pri útoku zahynul. Bola to „obyčajná normálna rodina“, uviedol. „Nie sme Islamský štát a toto bol rodinný dom, kde žili moji bratia s rodinami,“ dodal. Susedia a svedkovia na mieste útoku uviedli, že o život prišlo niekoľko ľudí vrátane detí.

Afganistan / Taliban / Kábul / Čítajte viac Kábulom, kde vrcholia evakuačné operácie, otriasol ďalší silný výbuch

Americká armáda v nedeľu priznala, že existujú informácie o civilných obetiach. „Vieme, že došlo k ďalším silným explóziám po zničení vozidla, čo naznačuje, že v ňom bolo veľké množstvo výbušného materiálu a mohlo to viesť k ďalším obetiam. Je nejasné, čo sa mohlo dohrať, a naďalej to vyšetrujeme,“ povedal hovorca Centrálneho velenia armády USA Bill Urban.

Odvetný útok americkej armády si cez víkend v Kábule vyžiadal najmenej desať civilných obetí, informovala miestna televízna stanica ToloNews.

Afganistan, Kábul Čítajte viac Americká odveta za výbuch v Kábule. Zaútočili dronom na teroristov
44 debata chyba
Viac na túto tému: #Afganistan #USA #Kábul #útok dronom