Putin na spoločných manévroch s Bieloruskom videl aj nové robotické bojové vozidlá

Ruský prezident Vladimir Putin sa prišiel osobne pozrieť na priebeh vojenských cvičení zorganizovaných v koordinácii s Bieloruskom, ktoré vyvolávajú obavy v susedných členských štátoch Európskej únie.

14.09.2021 11:47
Rusko, Vladimir Putin, Šojgu, Bielorusko Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin (uprostred), ruský minister obrany Sergej Šojgu (vľavo) a ruský generál Valerij Gerasimov (vpravo) počas sledovania spoločného rusko-bieloruského vojenského cvičenia pod kódovým názvom Západ-2021 na tréningovej základni Mulino, v ruskom regióne Nižnyj Novgorod 13. septembra 2021.
61

Putin zavítal počas pondelka do Nižného Novgorodu, asi 450 kilometrov východne od Moskvy, kde sa podľa ruského ministerstva obrany konalo premiérové použitie nových robotických bojových vozidiel vybavených guľometmi a granátometmi.

Manévre sa konajú na niekoľkých miestach v Rusku a Bielorusku, pričom sa na nich zúčastňuje asi 200-tisíc vojakov vrátane príslušníkov armád z Arménska, Indie, Kazachstanu, Kirgizska a Mongolska.

Ministri zahraničných vecí Poľska, Lotyšska, Litvy a Estónska vyjadrili znepokojenie nad týmito manévrami s tým, že prichádzajú v čase zvýšeného napätia medzi Západom a Bieloruskom.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa však tieto obavy snažil utlmiť tvrdením, že „spoločné vojenské cvičenia sú pravidelný proces“.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
61 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #Rusko #bielorusko