Zelenskyj: OSN je ako superhrdina na dôchodku, ktorý zabudol, aké má schopnosti

Organizácia Spojených národov pripomína "superhrdinu na dôchodku", ktorý zabudol, aké má schopnosti. V rámci vystúpenia na všeobecnej rozprave 76. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

23.09.2021 12:42
debata (9)

„OSN je ako superhrdina na dôchodku, ktorý sa považuje za slabého, krehkého a zbytočného starca, ktorého život bol márny… Preto musíme kritikom ukázať, že sme odhodlaní vynaložiť všetko úsilie na posilnenie našej súdržnosti,“ povedal Zelenskyj.

Ukrajinský prezident v pléne zároveň kritizoval nerovnomernú distribúciu vakcín proti koronavírusu. Jeho krajina v počte podaných očkovacích látok zaostáva. Podľa agentúry Reuters Ukrajina doteraz plne zaočkovala len necelých 12 percent obyvateľstva.

„Jedna vec je zdieľať spoločné ciele a druhá vec je zdieľať vakcíny. Všetci sme na jednej lodi, ale záchranné člny dostanú najskôr cestujúci prvej triedy,“ povedal Zelenskyj.

Prezident sa v úvode svojho vystúpenia venoval aj streľbe na auto svojho poradcu Serhija Šefira. Povedal, že pre tento incident celú noc nespal. Najvyšší predstaviteľ Ukrajiny sľúbil v reakcii na tento čin „silnú odpoveď“. Ukrajinská polícia ešte v stredu oznámila, že pokus o vraždu bol zrejme politicky motivovaný.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #OSN #Volodymyr Zelenskyj
Flowers