Slovák, ktorý v Maďarsku zrazil cyklistov, sa priznal, že užil drogy

Občan Slovenskej republiky, ktorý v pondelok na západe Maďarska zrazil dvoch cyklistov, sa priznal, že pred jazdou užil štyri druhy omamných látok. Informoval o tom v stredu spravodajský server 24.hu s odvolaním sa na vyjadrenie hovorkyne Rábsko-mošonsko-šopronskej župnej prokuratúry Katalin Zsuzsanny Gálovej.

06.10.2021 18:49
debata (6)

Pri prvej nehode zomrela 20-ročná žena. O dve hodiny neskôr zrazil muž druhého cyklistu, ktorý je v kritickom stave.

Podľa slov hovorkyne sa muž priznal, že užil drogy, avšak na trestný čin si spomína iba čiastočne. „Vybavil si niektoré momenty nehôd, ale nevie si spomenúť na všetko,“ dodala Gálová s poznámkou, že prokuratúra už iniciovala zadržanie páchateľa.

Slovenský vodič zrazil nadránom v mestečku Jánossomorja 20-ročnú miestnu hádzanárku. Mladá žena ťažkým zraneniam podľahla na mieste nehody.

O dve hodiny neskôr zrazil Slovák – terénnym autom značky Mercedes tmavej farby – v meste Mosonmagyaróvár aj ďalšieho cyklistu.

Cyklista, 35-ročný otec dvoch detí, utrpel poranenia lebky a zlomeninu chrbtice. Podľa servera blikk.hu absolvoval neurochirurgický zákrok. Vyskytlo sa však u neho vnútorné krvácanie a lekári bojujú o jeho život.

Vodič z miesta činu v oboch prípadoch ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci. Maďarská polícia ho zadržala v pondelok napoludnie.

Páchateľa vypátrali na základe analýzy záberov z bezpečnostných kamier a tiež výpovede svedka. Testy potvrdili, že bol pod vplyvom drog. Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy ho začala trestne stíhať pre spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti a pre neposkytnutie pomoci.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #nehoda #Cyklisti