Počas razie proti pašerákom v Hongkongu zhabali rekordne hodnotný kontraband

Hongkonské úrady vo štvrtok oznámili, že podnikli rozsiahlu raziu proti pašerákom, počas ktorej zhabali tovar v rekordnej hodnote vyše 23 miliónov eur. Informovala o tom agentúra AP, podľa ktorej boli súčasťou zhabaného kontrabandu aj vzácne druhy rastlín.

07.10.2021 15:30
Hongkong razia pašeráctvo tovar zaistenie rekord Foto:
Na snímke z videa zverejnenej TVB zadržané ohrozené rastliny hongkonskými colníkmi počas operácie proti pašerákom.
debata

„Ide o najväčší prípad pašeráctva (v Hongkongu). Zaistili sme rekordne vysoký objem hodnotného kontrabandu,“ uviedli v tlačovom vyhlásení miestne úrady.

Hongkonské policajné zložky spresnili, že skupina pašerákov používala pri nelegálnej činnosti rýchle lode. Počas razie však boli zaistené aj štyri nákladné autá plné tovaru. V putách skončil 34-ročný muž. Viac podrobností chce colná správa zverejniť neskôr. Jej predstavitelia na tlačovej konferencii novinárom ukázali viacero zhabaných predmetov. Išlo napríklad o luxusné kabelky, cigary, ale aj ohrozené druhy rastlín. Medzi zaistenými predmetmi bola aj žraločia plutva, ktorá je v čínskej kuchyni vyhľadávanou delikatesou.

Agentúra AP doplnila, že v Hongkongu je „vysoký dopyt po luxusných predmetoch“. Miestne úrady však uviedli, že pašované položky boli určené pre zákazníkov z pevninskej Číny.

debata chyba
Viac na túto tému: #pašeráci #Hong Kong #pašeráctvo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy