Alžbeta II. sa na verejnosti objavila s nezvyčajnou pomôckou - paličkou

Britská kráľovná Alžbeta II. po prvý raz použila na významnom verejnom podujatí vychádzkovú palicu, keď sa zúčastnila na bohoslužbe v londýnskom Westminsterskom opátstve. Informujú o tom tlačové agentúry AFP a DPA.

12.10.2021 17:42
Británia kráľovná Alžbeta II. palica použitie Foto: ,
Britská kráľovná Alžbeta II. a v pozadí jej dcéra princezná Anne prichádzajú na bohoslužbu v londýnskom Westminsterskom opátstve 12. októbra 2021.
16

Panovníčka (95) vystúpila z automobilu, v ktorom sa priviezla so svojou dcérou princeznou Anne, a v ruke držala čiernu vychádzkovú palicu, čo je pre túto rekordne dlho vládnucu kráľovnú zriedkavé.

Alžbetu II. naposledy zachytili fotografi s vychádzkovou palicou v roku 2004 po tom, ako podstúpila operáciu kolena. Jej úrad neuviedol dôvod, prečo túto pomôcku použila aj v utorok.

Bohoslužba sa konala pri príležitosti 100. výročia vzniku charitatívnej organizácie Royal British Legion. Kráľovná, ktorá je jej patrónkou, nevošla do chrámu tradične hlavným vchodom, ale ku svojmu čestnému miestu použila jednu z kratších trás.

Daniel Craig Honored with a Star on the Hollywood Walk of Fame Čítajte viac Končiaci Bond Craig prezradil pikošku o kráľovnej Alžbete II.: Toto si o mne myslí!

Kráľovná, ktorá nastúpila na trón vo februári 1952, sa všeobecne teší dobrému zdraviu aj vo vysokom veku. Jej posledným známym zdravotným problémom bola v roku 2013 gastroen­teritída (žalúdočná viróza), ktorá si vyžiadala krátku hospitalizáciu.

Kráľovnin manžel princ Philip, ktorý bol oficiálne známy ako vojvoda z Edinburghu, zomrel po období chorôb 9. apríla vo veku 99 rokov, krátko pred dovŕšením svojej storočnice. Bol najdlhšie slúžiacim manželom vládnucej panovníčky v dejinách sveta.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
16 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #kráľovná Alžbeta II.