Požiar obytnej budovy na Taiwane si vyžiadal 46 mŕtvych

Na 46 zvýšili taiwanskí hasiči počet obetí mohutného požiaru, ktorý v noci na štvrtok zachvátil 13-poschodovú budovu v meste Kao-siung na juhu ostrova. Okrem minimálne 46 mŕtvych si požiar vyžiadal aj 41 zranených, informovala agentúra AFP.

14.10.2021 10:12, aktualizované: 17:48
debata
zväčšiť Hasiči počas hasenia požiaru 13-poschodovej... Foto: SITA/AP
taiwan, požiar Hasiči počas hasenia požiaru 13-poschodovej budovy v meste Kao-siung na juhu Taiwanu 14. októbra 2021.

V chátrajúcej budove začalo horieť približne o 03.00 h ráno miestneho času. Hasičom sa podarilo oheň dostať pod kontrolu až krátko pred 05.00 h ráno a plamene celkom uhasili až po 07.00 h.

Podľa vyjadrenia hasičov bol požiar mimoriadne ničivý a zničil mnoho poschodí budovy, z ktorej časť už bola neobývaná, no nachádzalo sa v nej aj viacero obchodov a vyše 100 bytov. Postavili ju pred viac ako 40 rokmi a údajne bola v zlom stave.

Do boja s plameňmi bolo nasadených vyše 150 hasičov a 75 hasiacich áut. Príčina požiaru nebola bezprostredne známa, ale plamene boli obzvlášť intenzívne na prvom poschodí, kde bolo nahromadené množstvo odpadu. Viacerí svedkovia tvrdili, že približne v čase, keď začalo horieť, sa ozval z budovy výbuch.

Pátracie práce na mieste požiaru pokračovali ešte aj v popoludňajších hodinách miestneho času, pričom hasiči predpokladajú že v budove nájdu ešte ďalšie mŕtve telá. Konečný počet obetí môže podľa nich prevýšiť štyri desiatky, píše agentúra AP.

debata chyba
Viac na túto tému: #požiar #Taiwan
Flowers