Na hraniciach Poľska s Bieloruskom prišiel o život poľský vojak

Poľský vojak prišiel o život v sobotu pri výkone služby na poľsko-bieloruských hraniciach. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

14.11.2021 08:35
debata (82)

Poľská armáda podľa AFP vo vyhlásení smrť vojaka označila za „nešťastnú nehodu“. Hovorca koordinátora poľských bezpečnostných služieb Stanislaw Žaryn na sociálnej sieti Twitter zverejnil vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že vojak zomrel po výstrele zo služobnej zbrane.

Poľská polícia v sobotu oznámila, že blízko poľskej hranice s Bieloruskom našla telo mladého Sýrčana.

V pohraničných oblastiach Poľska táboria tisíce migrantov z Blízkeho východu, ktorých priviedol k hranici bieloruský režim.

VIDEO: Ruské strategické bombardéry hliadkovali nad Bieloruskom.

Migranti sa chcú dostať do Poľska a odtiaľ ďalej do Európskej únie. Európska únia obviňuje Bielorusko zo zámerného privádzania ľudí do východnej Európy a ich následného pašovania na Západ.

Situácia na hraniciach medzi Poľskom a Bieloruskom sa vystupňovala v pondelok 8. novembra. Niekoľko tisíc ľudí vtedy prišlo z bieloruskej strany k poľským hraniciam a odmietajú opustiť pohraničné pásmo. Niektorí z nich sa pokúsili dostať do Poľska zvalením alebo prestrihnutím plotu z ostnatého drôtu.

Členské štáty EÚ obviňujú Minsk zo zámernej eskalácie krízy a žiadajú uvalenie sankcií. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko zasa tvrdí, že za túto situáciu si môžu samotné západné krajiny, lebo v dôsledku ich konania ľudia utekajú zo svojej vlasti pred vojnou.

82 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #bielorusko #migranti
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy