V sídle energetickej firmy ČEZ zasahovala polícia

Policajti z českej Národnej centrály proti organizovanému zločinu v utorok v Prahe prehľadali niekoľko kancelárií v sídle pološtátneho českého energetického gigantu ČEZ.

23.11.2021 11:30 , aktualizované: 16:17
debata (2)

Budovu opustili po niekoľkých hodinách. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, podľa ktorého sa akcia týkala preverovania daňovej trestnej činnosti a korupcie.

Polícia v utorok ráno urobila aj niekoľko domových prehliadok. Či niekoho zadržala, zatiaľ nie je jasné. Zamestnancom, o ktorého sa polícia zaujíma, je podľa informácií iDNES.cz z dvoch od seba nezávislých zdrojov riaditeľka Nadácie ČEZ Michaela Ziková. „Môžem povedať len to, že náš útvar dnes uskutočňuje úkony v rámci trestného konania. Viac informácií v tejto chvíli poskytovať nebudeme,“ konštatoval pre iDNES.cz hovorca NCOZ Jaroslav Ibehej.

Zásah v kanceláriách firmy potvrdil aj hovorca ČEZ-u Ladislav Kříž. Podľa neho sa však vyšetrovanie netýka priamo koncernu. „Vyšetrovanie sa evidentne netýka ČEZ-u, ale jednej konkrétnej osoby, zamestnankyne pracujúcej na jednej z nižších pozícií. Teraz je už polícia preč, nič neodniesla, nič nezadržala,“ povedal hovorca. Bližšie informácie o prípade neuviedlo ani Mestské štátne zastupiteľstvo v Prahe, ktoré ho dozoruje.

ČEZ je najväčším energetickým konglomerátom v Českej republike. Štát v ňom má väčšinový podiel. Prostredníctvom ministerstva financií drží zhruba 70 percent akcií spoločnosti.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #polícia #ČEZ