Vatikánsky nuncius zomrel na covid, dostal ho údajne v Šaštíne. Podľa KBS Slovensko nenavštívil

Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano zomrel vo štvrtok vo veku 67 rokov na následky ochorenia COVID-19, ktoré dostal počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. Informoval o tom taliansky denník La Stampa. Konferencia biskupov Slovenska to popiera.

03.12.2021 11:55 , aktualizované: 13:39
šaštín pápež františek Foto: ,
Pápež František (tretí sprava) odchádza z pódia po slávnostnej svätej omši pri príležitosti celonárodnej púte k Sedembolestnej Panne Márii. Šaštín-Stráže, 15. september 2021.
debata (212)

Neapolský denník Il Mattino píše, že počas záverečného dňa Františkovej návštevy na Slovensku sa v Šaštíne nakazili desiatky cirkevných hodnostárov vrátane kardinálov, medzi nimi aj vtedajší predseda Rady európskych biskupských konferencií kardinál Angelo Bagnasco a tiež niekoľko nunciov.

Ako uvádza ďalej Il Mattino, Giordano „nemal ukončený vakcinačný cyklus“. Hospitalizovaný bol na jednotke intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici v belgickom Leuvene, kde aj zomrel.

Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS) však poprela, že by sa taliansky arcibiskup Giordano nakazil covidom na Slovensku. Vo svojom stanovisku KBS uviedla, že počas apoštolskej cesty Svätého Otca 12. – 15. septembra arcibiskup Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.

„Správa o tom, že zomrel arcibiskup Aldo Giordano, sa nás všetkých bolestne dotkla a je nám veľmi ľúto, že nás tento vzácny duchovný otec a významný diplomat opustil,“ uviedla KBS. Zároveň vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym a modlí sa za neho, taktiež prosí o útechu pre pozostalých.

Talian Giordano sa stal vatikánskym nunciom pri EÚ v máji tohto roku, keď nahradil francúzskeho arcibiskupa Alaina Lebeaupina.

212 debata chyba
Viac na túto tému: #Vatikán #Konferencia biskupov Slovenska #KBS #koronavírus #návšteva pápeža Františka na Slovensku