Nigéria po siedmich mesiacoch ukončila blokovanie Twitteru

Nigérijská vláda v stredu oznámila, že po siedmich mesiacoch ukončila blokovanie prístupu na sociálnu sieť Twitter. V tejto najľudnatejšej africkej krajine zablokovali prístup na Twitter vlani v júni po tom, ako táto platforma vymazala príspevok nigérijského prezidenta Muhammadua Buhariho.

13.01.2022 08:35
Twitter Foto: ,
Twitter
debata (1)

Nigérijská vláda a Twitter sa dohodli na podmienkach, na základe ktorých bude môcť táto mikroblogovacia sieť opäť poskytovať v krajine svoje služby. Spoločnosť Twitter na túto správu nigérijských úradov bezprostredne nereagovala.

Twitter vlani v júni vymazal príspevok, v ktorom sa nigérijský prezident vyhrážal miestnej povstaleckej skupine, ktorú vláda obviňovala z útokov na políciu a vládne budovy. Sociálna sieť to zdôvodnila tým, že Buhari svojimi vyhrážkami porušil užívateľské podmienky Twitteru.

Uprostred nigérijský prezident Muhammad Buhari Foto: SITA/AP, Jerome elay
Muhammad Buhari Uprostred nigérijský prezident Muhammad Buhari

Nigérijská vláda naopak obvinila Twitter z ignorovania vyhrážok miestneho separatistického vodcu, ktoré adresoval nigérijskej vláde.

Rozhodnutie o zablokovaní Twitteru, ktoré podľa kritikov obmedzilo slobodu prejavu v Nigérii, odsúdili viaceré ľudskoprávne organizácie, a tiež Spojené štáty a Európska únia.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Twitter #Nigéria