Prevádzač strieľal na rakúskych vojakov pri hraniciach s Maďarskom

Na hraničnom priechode Eberau/Szentpéterfa medzi Rakúskom a Maďarskom došlo v pondelok k incidentu, počas ktorého prevádzač migrantov strieľal na vojakov rakúskej armády.

17.01.2022 12:54
Rakúsko / Vojak / Armáda / Foto: ,
debata

Streľba v okrese Güssing v Burgenlande si nevyžiadala zranenia. Ako oznámilo rakúske ministerstvo obrany, strelcovi sa podarilo z miesta činu ujsť a polícia po ňom spustila pátranie.

Polícia však zadržala druhého podozrivého pašeráka pôvodom z Moldavska, informovala agentúra APA. Národnosť prvého z prevádzačov nie je známa.

Dodávka s migrantmi najskôr prerazila kontrolné stanovište na uvedenom hraničnom priechode. Podľa hovorcu polície Helmuta Marbana sa vozidlo s maďarskou poznávacou značkou následne podarilo zastaviť na poľnej ceste. Tam z neho jeden z prevádzačov vybehol smerom k maďarskej hranici a strieľal pritom na rakúskych vojakov.

Dvanásť utečencov, ktorí sa viezli v dodávke, vyviazlo bez zranení a požiadalo o azyl v Rakúsku. „Dnešný prípad jasne ukazuje, že konanie pašerákov ľudí a s ním spojená kriminalita dosiahli novú úroveň. Som rada, že nasadení vojaci počas streľby neutrpeli zranenia,“ uviedla vo vyhlásení ministerka obrany Klaudia Tannerová.

debata chyba
Viac na túto tému: #prevádzačstvo