Ruská duma schválila návrh na doživotné väzenie pre pedofilov-recidivistov

Dolná komora ruského parlamentu, Štátna duma, v utorok v druhom a treťom čítaní schválila návrh zákona, ktorý stanovuje doživotné väzenie pre ľudí, ktorí sa opakovane dopustili sexuálneho násilia voči neplnoletým. Informoval o tom spravodajský web Novaja gazeta.

18.01.2022 16:32
dieťa, šikana, pedofil, strach, plač Foto:
Ilustračné foto
debata (27)

Doživotný „trest bude hroziť tým, ktorí boli predtým odsúdení za násilné činy voči neplnoletým alebo ich spáchali na dvoch alebo viacerých deťoch,“ napísal vo svojom vyhlásení predseda Štátnej dumy Viačeslav Volodin.

Podľa nateraz platnej legislatívy hrozí doživotie recidivistom-pedofilom za znásilnenie detí do 14 rokov. Skupina poslancov však navrhla rozšíriť hornú hranicu trestu odňatia slobody na doživotie aj na obdobné, opakované trestné činy voči mladistvým do 18 rokov.

Volodin informoval, že v poslaneckých kluboch sa diskutuje aj o zavedení nových priťažujúcich okolností: ak sa násilia na maloletom dopustí osoba, ktorá žije s dieťaťom alebo je za ňu z právneho hľadiska zodpovedná, alebo ak sa previní osoba zamestnaná v sektore vzdelávania a výchovy maloletých. Tieto iniciatívy sa budú posudzovať na Rade Dumy 7. februára.

Novaja gazeta pripomenula Volodinov nedávny sľub, že Duma sprísni tresty pre pedofilov, pričom vyhlásil, že sa tak stane ešte v januári.

Volodin vtedy reagoval na udalosť zo 4. januára, keď sa v meste Kostroma našlo telo päťročného dievčatka, ktoré zmizlo niekoľko hodín predtým. Z jej vraždy sú podozriví dvaja muži, ktorí boli v minulosti odsúdení aj za sexuálne napadnutie.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #pedofília #Ruská duma
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy