Rusko oznámilo sériu vojenských cvičení v Atlantiku, Tichomorí a Stredomorí

Ruské vojenské námorníctvo uskutoční v januári a februári sériu námorných cvičení, ktoré sa odohrajú v Atlantickom oceáne, Tichomorí, Arktíde a v Stredozemnom mori.

20.01.2022 16:04
Vojenské cvičenie / Stíhačka / Su-30 / Foto: ,
Kokpit ruského stíhacieho lietadla Su-30 počas cvičenia v Krasnodarskej oblasti 19. januára 2022
debata (22)

Ministerstvo obrany spresnilo, že do manévrov sa zapojí viac ako 140 vojnových lodí a podporných plavidiel, vyše 60 lietadiel, tisíc kusov vojenskej techniky a približne 10-tisíc vojakov.

Hlavným zameraním cvičenia je podľa správy agentúry RIA Novosti nácvik „súčinnosti námorníctva a vzdušných síl pri ochrane ruských záujmov v oceánoch, ako aj (príprava) na boj proti vojenským hrozbám voči Ruskej federácii“ prichádzajúcim z mora a oceánov, uviedlo ministerstvo.

Manévre sa budú týkať vôd morí susediacich s ruským územím, ako aj v operačne dôležitých oblastiach. Samostatné cvičenia sa uskutočnia vo vodách Stredozemného, Severného a Ochotského mora, ako aj v severovýchodnej časti Atlantického a Tichého oceánu.

Avizované vojenské cvičenia sa odohrajú v čase zvýšeného napätia vo vzťahoch medzi Ruskom a Západom, ktorý Moskvu podozrieva z hromadenia jednotiek pri hraniciach s Ukrajinou a prípravy vpádu na jej územie. Rusko tieto dohady odmieta.

22 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #vojenské cvičenia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy