Johnson nemá v úmysle odstúpiť

Britský premiér Boris Johnson v stredu v rámci interpelácií v Dolnej snemovni parlamentu povedal, že nemá v úmysle odstúpiť z funkcie pre sériu večierkov počas lockdownu v sídle jeho úradu na Downing Street v Londýne. Informovala o tom agentúra Reuters.

26.01.2022 17:05
Boris Johnson Foto: ,
Boris Johnson
debata (2)

Líder opozičnej Labouristickej strany Keir Starmer premiéra obvinil, že svoje pôvodné tvrdenia o večierkoch zmenil a zavádzal parlament. Starmer konštatoval, že za takéto porušenie tzv. ministerského kódexu by mal premiér odstúpiť.

„Nepopieram, že veľa ľudí môže z najrôznejších dôvodov chcieť, aby som sa odstúpil,“ povedal Johnson. Dôvod, prečo to chce vodca labouristov, je podľa neho ten, lebo vie, že tejto vláde sa dá dôverovať, pretože plní svoje sľuby.

boris johnson Čítajte viac Johnsona okrem večierku počas lockdownu obvinili z ďalšieho porušenia pravidiel

Metropolitná polícia v utorok oznámila, že začala vyšetrovanie v spojitosti s možným porušením protipandemických opatrení počas viacerých večierkov na Downing Street v predchádzajúcich rokoch.

Johnsonov hovorca v utorok uviedol, že premiér a zamestnanci jeho úradu budú s políciou pri vyšetrovaní „úzko spolupracovať“.

Viacerí členovia Konzervatívnej strany už Johnsonovi v spojitosti s večierkami na Downing Street vyjadrili nedôveru. Poslanec David Davis ho minulý týždeň vyzval na rezignáciu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Johnson