Rusi na hraniciach s Ukrajinou zadržali troch novinárov

Pohraničná stráž ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) zadržala vo štvrtok v pohraničí s Ukrajinou troch ruských novinárov. Informoval o tom spravodajský web Znak.com.

27.01.2022 23:24
debata (53)

Podľa agentúry Interfax boli novinári zadržaní pre porušenie režimu v pohraničnom pásme. Iný zdroj pre Interfax uviedol, že trojica reportérov tam zhromažďovala informácie o údajnom presune ruskej vojenskej techniky.

K incidentu došlo v Rostovskej oblasti na juhu Ruska, ktorá na západe susedí s Ukrajinou. Novinárov po výsluchu a piatich hodinách zadržania prepustili na slobodu, pričom boli upozornení na „neprípustnosť práce v pohraničnom pásme bez špeciálnych preukazov“.

milanovič Čítajte viac Milanovič by z Ukrajiny stiahol vojakov. Spojencov či NATO tým pobúril

Redakcia Znak.com, ktorej redaktor bol medzi zadržanými, vo svojej reakcii uviedla, že novinári v okolí obce Kujbyševo robili „len bežnú novinársku prácu“.

Redakcia tiež upozornila, že nikde v oblasti novinári nevideli tabule s upozornením, že vstupujú do vyhradenej zóny, kde je na pohyb a novinársku činnosť potrebné špeciálne povolenie.

Agentúra TASS bez spresnenia dodala, že medzi trojicou zadržaných a prepustených sú aj prispievatelia spravodajského webu Meduza.io, ktorý je v Rusku registrovaný ako tzv. zahraničný agent, pretože je prijímateľom finančnej podpory zo zahraničia.

ukrajina, doneck Čítajte viac USA apelujú aj na Čínu: Odraďte Rusov od útoku na Ukrajinu
53 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #novinári #Ukrajina #rusko-ukrajinský konflikt
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy