Rusko a Bielorusko pokračujú v spoločných manévroch, Ukrajina cvičila pri Kryme

Rusko a Bielorusko pokračujú v spoločných cvičeniach Spojenecké odhodlanie, ktoré sa konajú na piatich cvičiskách v Bielorusku. Podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy o tom v stredu informovalo ruské ministerstvo obrany. V tejto fáze manévrov armády oboch krajín cvičia obranu a boj proti nelegálnym ozbrojeným skupinám.

02.02.2022 10:32
debata (3)

Ruský minister obrany Sergej Šojgu nedávno povedal, že na konanie týchto cvičení upozornila ruská armáda ďalšie štáty z vlastnej iniciatívy a v rámci transparentnosti.

Kumulácia ruských jednotiek pri hraniciach s Ukrajinou aj spoločné vojenské cvičenia v Bielorusku však v Kyjeve i na Západe vyvolávajú obavy z možnej eskalácie „zamrznutého“ konfliktu v Donbase na východe Ukrajiny, ktorý ovládajú proruskí separatisti.

Agentúra TASS v stredu informovala, že v blízkosti administratívnych hraníc Krymu sa odohralo cvičenie ukrajinskej armády, v rámci ktorého sa nacvičoval nástup do palebných pozícií a mierenie na ciele nepriateľa pomocou viacnásobných odpaľovacích raketových systémov Uragan. Cvičenia sa uskutočnili v podmienkach, ktoré sa čo najviac približovali bojovým.

TASS pripomenul, že ukrajinská armáda koncom januára uskutočnila taktické cvičenie s použitím húfnic Msta-B, ktoré sa konalo v Chersonskej oblasti neďaleko hraníc s Krymom.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine